Pomazánkové máslo

Pomazánkové másloPomazánkové máslo je ryze český a slovenský mlékárenský výrobek. Jde více méně o pomazánku, která je vyrobena ze zakysané smetany. K jí se přidává sušené mléko nebo sušené podmáslí, různé soli a škroby.

Jedná se o unikátní produkt, který ve světě jen tak nenajdete. Díky své krémové konzistenci se velmi dobře roztírá. Neobsahuje žádné chemické a konzervační přísady.

Pomazánková másla obsahují minimálně 31 % mléčného tuku a 42 % sušiny. Jelikož má malý obsah tuku, obsahuje tak malé množství cholesterolu. Pomazánkové máslo má energetickou hodnotu kolem 1360 kJ/100 g, což je nižší s porovnáním klasického másla. Pomazánkové máslo by nemělo být podle vyhlášky vyráběno z rostlinných olejů.

Pomazánková másla si můžete zakoupit jak v klasickém provedení nebo ochucené. Nejčastěji se setkáte s těmito příchutěmi: česnek, paprika, pažitka, křen nebo šunka.

K předním výrobcům tohoto speciálního typu másla patří Madeta, mlékárna Kunín, Želetava a Choceňská mlékárna. Akční nabídku těchto výrobků naleznete na našich webových stránkách www.kupi.cz.